Newsletter

Chcete dostávať aktuálne ponuky z Poľska? Zadajte svoj e-mail a pridajte sa do nášho mailingového systému!

Katalóg firiem

Kursy walut NBP

Tabela kursów z dnia 2022-05-27
Waluta Sprzedaż Kupno
EUR 4.56 4.65
USD 4.25 4.34
CHF 4.43 4.52
GBP 5.35 5.45
Nachádzaš sa tu: Aktuálne informácie

11.november Národný sviatok nezávislosti - štátny sviatok

7 November 2013, Štvrtok

11. novembera (pondelok) je v Poľsku dňom pracovného pokoja. Všetky obchody, reštaurácie a úrady sú zatvorené. Od utorka sa všetko bude prevádzkovať normálne.

Nová autobusová stanica v Nowom Targu rastie ( foto )

4 November 2013, Pondelok

Pomaly vzniká tvar budúcej autobusovej stanice a nákupného centra .
Vznikajúca v Nowom Targu galéria bude moderným nákupným centrom , určeným na rýchle nákupy, spolu s novou autobusovou stanicou - hovorí investor , spoločnosť Dekada Realty, v časopise Poland Shopping Center . – Na prenajatej ploche 3 380 m² sa bude nachádzať 17 maloobchodných jednotiek . Obchodné centrum bude mať tiež parkovisko pre 150 aut.

1.november - Sviatok všetkých svätých

31 Október 2013, Štvrtok

Všetky podniky a veľké obchody budú 1.novembra zatvorené. Výnimka platí napríklad len pre lekárne či benzínové pumpy. Ťažkosti možno očakávať na cestách, najmä v okolí cintorínov. Polícia, rovnako ako každý rok, bude vykonávať intenzívny monitoring na cestách. Akcia pod názvom "kahánok", má zaistiť bezpečnosť a plynulosťi cestnej premávky. 2. november - Pamiatka zosnulých alebo dušičky, je normálnym pracovným dňom, obchody a podniky sú otvorené.

Od 8 do 23 novembra bude dočasný návrat hraničnej kontroly

27 Október 2013, Nedeľa

Minister vnútra Bartłomiej Sienkiewicz podpísal dekrét o dočasnom obnovení kontrole hraníc od 8 do 23 novembra. Kontrola bude obnovená na úsekoch štátnych hraníc Poľska s Českou republikou , Nemeckom , Litvou a Slovenskom. Dôvodom je potreba zabezpečiť verejný poriadok a bezpečnosť pri konferencii o zmene klímy , ktorá sa bude konať vo Varšave 11-22 novembra . Podľa ministerstva vnútra záruky – obnovenie kontroli nebude spôsobovať žiadne obmedzenia pri cestovaní.

Práca na ceste v oblasti Chyżnego sa blíži ku koncu (fotky)

16 Október 2013, Streda

Na hraničnom priechode v Chyżnom trvá demolácia starej cesty. Trvá tiež práce pri položení nového povrchu na úseku hraničného mosta smerom na Slovensko. Čoskoro nebude treba obchádzat budov bývalého hraničného prechodu, čo doteraz bolo veľkou prekážkou pre vodičov.

15. augusta štátny sviatok

14 August 2013, Streda

Tento štvrtok, 15. augusta sa bude sláviť sviatok Nanebovzatia Panny Márie, ktorý v Poľsku je dňom pracovného pokoja. Všetky spoločnosti a obchody zatvorené. Nebudú sa konať ani tradičné štvrtkové trhy v Novom Targu. Od piatku sa všetko bude prevádzkovať normálne.

Malopolský festival chutí, semifinále v Novom Targu

16 Júl 2013, Utorok

20 výrobcov z Podhala sa zúčastňuje súťaže "Chuť s legendou", "Tradičné špeciality", "Ekologické lahôdky" a "Ako u mamy". Víťazi budú prezentovať svoje produkty v záverečnom finále 24. a 25. augusta v Krakove.
Porota: Jacek Szklarek - prezident Slowfood, Zbigniew Kurleto - vedúci poľskej Asociácie kuchárov a cukrárov a Paul Liszka - predseda mestskej rady Nowy Targ.
Ale verejnosť má tiež právo voliť.
Celodenná zábava je doplnená koncertami a program špeciálne pre deti.

s / Michael Bachulski

Slovák s nelegálnym tabakom

16 Júl 2013, Utorok

Pohraničná stráž zadržala v Chyžnom občana Slovenska, ktorý mal pri sebe štyri kilogramy rezaného tabaku bez poľských známok. Kúpil ho na trhu v Jablonke.
- Slovák bol skontrolovaný pri jazde autom v Chyžnom. Vracal sa s trhu, ktorý sa konal v Jablonke. V kufri auta dôstojník našiel kúpeny na trhu rezaný tabák. Zabalený bol v igelitových vreciach nezabezpečených poľskými znakmi. Jeho hodnota bola odhadnutá na sumu 2 180 zł - informovať kapitán SG Barbara Zaremba z pohraničnej stráže. - Pokiaľ ide o trestný čin, začalo sa trestné a daňové konanie. Po zadržaní tovaru občana Slovenska mohol pokračovať v ceste. Tovar bol odovzdaný colnému úradu v Novom Targu.

Božie telo - Štvrtok 30.05.2013

29 Máj 2013, Streda

Tento štvrtok, 30.maja sa bude sláviť sviatok Božieho tela, ktorý v Poľsku je dňom pracovného pokoja. Všetky spoločnosti a obchody sú zatvorené. Nebudú sa kona ani tradičné štvrtkové trhy v Novom Targu. Od piatku sa všetko bude prevádzkovať normálne.

Nowy Targ Stavebný veľtrh (10 - 12 máj)

11 Máj 2013, Sobota

Včera 10.05.2013 začal trojdňový Stavebný veľtrh ktorý končí v nedeľu. Počas tejto doby, bude svoje výrobky a služby prezentovať asi 80 vystavovateľov z odboru stavebníctva ale aj mimo nej. Na Veľtrhu si môžete pozrieť napríklad, najnovšie trendy v interiérovom dizajne, ekologické inštalácie, stavebné materiály, okná a dvere, stroje a nástroje pre stavebné a tesárske práce, záhradný nábytok, kúpeľňové dosky a postrekové zateplenie.
Veľtrh sprevádza aj výstava osobných a nákladných automobilov

statystyka