Nachádzaš sa tu: Katalóg firiemZdravie a krása Slúchadla

F.U.P.H.dor-MED

Sluchová skúška ZDARMA. Možnosť individuálneho výberu lekárskych slúchadiel firiem WIDEX/ PHONAK /SIEMENS /AUDIFON. Servis, oprava a regulácia slúchadiel.

***

Poškodenie sluchu je vážnym problémom v starobe, ale mnoho ľudí stráca sluch oveľa skôr. Určité typy nedoslýchavosti sa dajú liečiť farmakologicky alebo chirurgicky, pre iné potrebujeme slúchadlo.


Najčastejšou príčinou straty sluchu sú zmeny súvisiace s vekom. Väčšina z nás bude mať tieto zmeny v priebehu plynutia rokov. To sa nestane cez noc, ale veľmi pomaly. Mnoho veci môže poukazovať na postupnu stratu sluchu.
Príkladom môže byť situácia, kedy je ťažko porozumieť hovoriacich, keď rozhovor prebieha v širšej skupine ľudí. Hluk z okolitého prostredia len zhoršuje situáciu, a iné zvuky, ako je zvonček, zvonenie telefónu, spev vtákov, sú rozmazaniejšie alebo dokonca miznú. Strata sluchu v starobe je zvyčajne taká, že niektoré dôležité zvuky reči sú vnímané nezreteľne. To pôsobí, že: počujem, ale nerozumiem. Obtiažnosť pochopenia toho, čo hovoria iní môže byť veľmi frustrujúca a trápna.
Keď začíname strácať sluch môže sa nám zdať, že tento problém sa vzťahuje len na nás, že nikto iný nie je v tejto situácii, a nebude schopný nás pochopiť. Ale sme ďaleko od pravdy.
Štúdie ukázali, že asi 10% sveta má problém s porozumením reči! To znamená, že takmer pol miliardy ľudí na celom svete má problémy so sluchom, a mala by zvážiť návštevu u odborníka aby preskúmať sluch.

Nedoslýchavosť je často sprevádzaná mnohými nedorozumeniami. Na jednej strane, ľudia so sluchovým problémom, ktorí niekedy požiadaní o niečo reagujú nie na tému, alebo stratia niť rozhovoru, sú posudzovaní o nedostatok inteligencie.
Na druhej strane, veľa hluchých ľudí sa vyhýba nosenia slúchadla, lebo si myslia, že ich postihnutie je vtedy viac viditeľné. A napriek tomu, slúchadlo zmenšuje postihnutie.
Hoci veľa z nás bude nútená prijať poškodenie sluchu v dôsledku starnutia, ale nie je to dôvod prijímať horšiu kvalitu života. Najväčšou chybou v tejto situácii je ignorovať alebo skryvať svoje chyby. Ľudia všeobecne ľahšie žijú, keď sa vyrovnávajú so svojou nedoslýchavosťou, navštevujú príslušných odborníkov a vidia prínos slúchadiel.
Dnešné sluchadla sú technicky veľmi zložité, ale napriek tomu je to veľmi ľahko ovládateľný prístroj, individuálne prispôsobený. Sluchadla nám nevrátia sluch, ale pomôžu využiť to, čo z neho zostalo. Často to pomáha zabudnúť na sprevádzajúce nedoslýchavosť, hučanie v ušiach.


galéria fotiek

Adresné údaje

34-400 NOWY TARG
UL. KRZYWA 13

Kontaktné údaje

Telefón: 18/264-64-39
Fax: 18/264-64-39
E-mailová adresa: DORMED.NOWYTARG@POCZTA.FM
WWW stránka: WWW.DOR-MED.COM.PL

Dodatočné možnosti

môžete platiť v eurách

Lokalita

odošli správu

Vyplňte formulár a odošlite správu

Názov: *
Meno a priezvisko: *
Váš e-mail: *
Správa: *
spočítaj 1 a 4 *
Zadajte súčet číslic pred odoslaním správy