Nachádzaš sa tu: Aktuálne informácie

Zástupcovia Podhala na maratóne v Rajeckých Tepliciach na Slovensku.

5 Jún 2012, Utorok

V blízkostu Žiliny v Rajeckých Tepliciach bol jeden z najväčších maratónov na Slovensku - Fatranský MTB maratón. Na trase 93 km v kategórii Elite vyhrala Katarzyna Solus-Miśkowiec (13. mieste v kategórii open !), a na trase 58 km Peter Biernawski získal tretie miesto v kategórii MK2 (7 miesto v open). V závode na vzdialenosť 93 km vyštartoval aj poľský tréner tímu MTB Marek Galiński a skončil na 2. mieste v kategórii (3 miesto v open). Na tejto vzdialenosti boli tiež Majstrovstvá Slovenska XCM.

Božie telo - Štvrtok 07.06.2012

4 Jún 2012, Pondelok

Tento štvrtok, 7. júna sa bude sláviť sviatok Božieho tela, ktorý v Poľsku je dňom pracovného pokoja. Všetky spoločnosti a obchody zatvorené. Nebudú sa kona ani tradičné štvrtkové trhy v Novom Targu. Od piatku sa všetko bude prevádzkovať normálne.

Kontrola na slovensko-poľskej hranici

Počas trvania majstrovstiev Európy vo futbale na poľských hraničných priechodoch, bude obnovená kontrola. K prekročenie hranice stále postačí doklad totožnosti, ale môžu sa tvoriť kolóny. Po konci majstrovstiev v Poľsku, situácia na poľskom hraničnom priechode sa vrati späť do predchádzajúceho stavu a prechod bude prebiehať bez akejkoľvek kontroly.

Poľsko-slovenská investícia ukončená

29 Máj 2012, Utorok

Zlepšenie cezhraničnej infraštruktúry a zvýšenie bezpečnosti obyvateľov a návštevníkov bolo hlavným cieľom projektu, ktorý bol realizovaný spoločne cez okres Łapsze Niżne a obec Osturňa. Projekt bol spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci cezhraničnej spolupráce Poľska - Slovenská republika 2007-2013 slovenská hranica.

Zapoj sa do mestskej hry na poľsko-slovenskom pohraničí

16 Máj 2012, Streda

Szczawnica. Poznaj poľsko-slovenskú hranicu a zapoj sa do mestskej hry "Kurz cezhraničných sprievodcov." V sobotu 19. mája na účastníkov v Szczawnicy čaká nezabudnuteľné dobrodružstvo spojene s dobrou zábavou a vzdelaním.
Mestska hra je to pouličný happening, videohera a sledovanie ľudí v jednom. Doskou je mesto, pešiakmi - hráči, ktorých čaká súťaž s ostatnými hráčmi a boj s časom.

Nowy Targ Stavebný veľtrh (11 - 13 mája)

11 Máj 2012, Piatok

Dnes začína trojdňový Stavebný veľtrh ktorý končí v nedeľu. Počas tejto doby, budú svoje výrobky a služby prezentovať asi 70 vystavovatelia z odboru stavebníctva ale aj mimo nej.

Na Veľtrhu si môžete pozrieť napríklad, najnovšie trendy v interiérovom dizajne, ekologické inštalácie, stavebné materiály, okná a dvere, stroje a nástroje pre stavebné a tesárske práce, záhradný nábytok, kúpeľňové dosky a postrekové zateplenie.
Veľtrh sprevádza aj výstava osobných a nákladných automobilov.

Karpatský Pretek Kuriérov U-23

7 Máj 2012, Pondelok

V piatok na priehrade v Niedzicy sa uskutočnila druhá etapa Karpatského preteku kuriérov, ktorý z roka na rok získava čoraz väčšiu reputáciu a je jednou z najvýznamnejších cyklistických akcií pre mládež organizovaných uprostred starého kontinentu. Súťažiaci museli prekonať 130 km dlhú etapu z Niedzice do Jablonki. Slávnostnej výzdoby víťazov prvej etapy a oficiálneho začiatku druhej sa zúčastnil Janusz Drábik, riaditeľ ekonomického oddelenia ZEW Niedzica SA - Oficiálneho partnera Karpatského preteku kuriérov. Celá akcia sa skončila v nedeľu na slovenskej strane Karpát, na príjazdovej ceste do obcí Kohútka. Celkovým víťazom preteku sa stal Holanďan Maurtis Lammertink z Cycling Team Jo Piels

3. máj - Národný sviatok

1 Máj 2012, Utorok

Pripomíname, že 3. mája v Poľsku budeme sláviť 221 výročie prijatia Ústavy - prvej v Európe a druhej, po USA vo svete. Tento deň je poľským národným sviatkom a všetky obchody sú zatvorené.
Majte to na pamäti pri plánovaní vašej cesty do Poľska.

1. mája - Sviatok práce

1. máj je v Poľsku dniom pracovného pokoja a všetky obchody sú zatvorené.

Skončila sa sezóna Oravská volejbalová liga. V tejto sezóne titul vyhrali Slováci (foto)

22 Apríl 2012, Nedeľa

Súťaži sa zúčastnilo 12 tímov, a prvých osem postúpilo do druhého kola. V tomto roku najviac bodov nazbieral tím zo Slovenska Trstená-S-VK Trstená, druhé miesto obsadil tím Podhalański TS a AD Podwilk doplnil pódium.

Medaily odovzdal starosta Jablonki, Antoni Karlak, Primátor mesta Trstená Josef Dubjak a tajomník okresu Jablonka, Andrzej Woszczek.