Nachádzaš sa tu: Aktuálne informácie

Takmer 600 bežkárov na 11. ročníku Podhalianskeho behu v Novom Targu - fotografie a video

Dátum dodania: 17 Február 2022, Štvrtok / Štatistika návštevnosti: 428

Na letisku v Nowom Targu sa 5. februára konal Beh Jána Pavla II. Na trase súťaže sa postavilo takmer 600 nadšencov bežeckého lyžovania! Na štartovej listine boli okrem Poliakov aj Nemci a Francúzi, ale aj niekoľko desiatok Slovákov vrátane tímu zo spriateleného Kiešmarku.

Snehové podmienky boli veľmi dobré, ale snežiť začalo až 2 týždne pred súťažou, a tak mali organizátori poriadnu výzvu pripraviť súťažnú trasu. Súťažiaci súťažili na vzdialenosti 6, 15 a 30 kilometrov. Trasa pretekov patrí medzi najmalebnejšie lyžiarske podujatia v Poľsku. Počas behu môžete obdivovať Tatry, Gorce, Babiu horu, prírodnú rezerváciu Bór na Czerwonym či čarovný Biely Dunajec. Čestnú záštitu nad pretekmi prevzal Witold Kozłowski - maršál Malopoľského vojvodstva.

Vyjadrujeme našu vďačnosť za pomoc, nasadenie a starostlivosť prejavenú pri realizácii tohto projektu. Do organizácie Behu sa zapojili samosprávy Podhalia, dobrovoľníci a ľudia dobrej vôle, vďaka ktorým sa podarilo zorganizovať tento nevšedný počin.Toľkým pretekárom ďakujeme za športové zápolenie a už dnes vás pozývame na 12. ročník Behu Podhalím! - sumarizuje radnica mesta Nowy Targ.

Špeciálne poďakovanie patrí SALOMONU, nášmu generálnemu sponzorovi, s ktorým spolupracujeme už 13 rokov, a hlavnému sponzorovi - Alior Bank, ktorí financovali poháre a peňažné ceny vo výške 5 000 PLN pre najrýchlejšieho súťažiaceho a najrýchlejšieho súťažiaceho na diaľku. 30 km. Dúfame, že toto je začiatok dlhodobej spolupráce.
Úprimne ďakujeme spoluorganizátorom a zakladateľom cien, medzi ktoré patria: Tatranský lyžiarsky zväz, Poviat Starosty v Nowom Targu, Tatranský Poviat, Mestský úrad Zakopané, Obecný úrad Szaflary, Obecný úrad Nowy Targ, Obecný úrad Bukowina Tatrzańska, Obecný úrad Poronin .

Ďakujeme sponzorom podujatia, ktorými boli tento rok: Gena, Holmenkol, Tea Time Tea House z Galeria Nowotarska Buy & fly, Suunto a FullLife.eu

Beh už dlhé roky podporujú Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji v Nowom Targu, Aeroklub Nowy Targ, OSP Nowy Targ, OSP Szaflary, Grupa Podhalańska GOPR, Podhalská štátna odborná univerzita v Nowom Targu, Okresné riaditeľstvo polície v Nowom Targu, Združenie Podhalan Pobočka Nowy Targ, za čo by sme sa Vám chceli poďakovať.

Taktiež by sme sa chceli poďakovať médiám, najmä tým, ktoré prevzali mediálnu záštitu nad našou akciou, pretože vďaka nim môžeme osloviť toľko účastníkov. - čítame v odoslanej správe.galéria fotiek