Newsletter

Chcete dostávať aktuálne ponuky z Poľska? Zadajte svoj e-mail a pridajte sa do nášho mailingového systému!

Katalóg firiem

Kursy walut NBP

Tabela kursów z dnia 2021-01-22
Waluta Sprzedaż Kupno
EUR 4.49 4.58
USD 3.69 3.77
CHF 4.17 4.25
GBP 5.07 5.17
Nachádzaš sa tu: Aktuálne informácie

Poľsko-slovenská ceremónia v Sromowcach Niżnych

Dátum dodania: 19 December 2012, Streda / Štatistika návštevnosti: 1614

Za účasti poľských a slovenských zástupcov samospráv, na novovybudovanom kruhovom objazde v Sromowcach Niżnych sa konala ceremónia ukončenie medzinárodného projektu "Modernizácia spojenia Pieninských národných parkov”.

To bol poľsko-slovenský projekt, ktorý vďaka grantu z Európskeho fondu pre regionálny rozvoj, CBC Program Poľskej republiky a Slovenskej republiky 2007-2013, pomohol prestavať cesty a chodníky na oboch stranách hranice.
Poľskí a slovenskí zástupcovia vlády sa najskôr stretli na lávke cez Dunajec, potom Sromowcach Niżnych a nakoniec v Červenom Kláštore, kde oficiálne ukončili investíciu.

- Je ťažké nájsť lepšie miesto, než to, aby povedať, že ľudia a mosty spájajú ľudí - povedal maršal Malopoľska Marek Sowa. Skôr, novotársky starosta Krzysztof Faber poukázal na to, že od roku 2010 v poľsko-slovenskom pohraničí bolo dokončených veľa cestných projektov, ktoré boli financované z fondov EÚ sumou 10 miliónov eur.

Prvou investíciou ktorá bola dokončená v predchádzajúcom roku, bola rekonštrukcia cesty z Dębna do štátnej hranice v Niedzicy. A tento rok, na poľskej strane sa podarilo modernizovať okresnú cestu na úseku od križovatky na Wygonie do lávky v Sromowcach Niżnych (6,5 km). Nový asfalt, chodníky, parkoviská, označenia, a pod lávkou kruhový objazd. Projekt stál 5,5 milióna.

r / fotky Robert Miśkowiec

galéria fotiek

statystyka